Рейтинг: 3.00
(2203)
Начало
Новини
Външно оценяване 7 клас 2013
Външно оценяване 2014
Външно оценяване 2015 г.
Целодневно обучение
Проект УСПЕХ
Какво е ЖИВОТЪТ?
Какво е ЩАСТИЕ?
Какво е ЛЮБОВ?
За град Ловеч
Изгледи от един малък, но красив град
Опознай БЪЛГАРИЯ
За патрона на училището
История на училището
Нашите учители
Седмично разписание 2срок
Календарен график
ЕТИЧЕН КОДЕКС на работещите с деца
Наши приятели
Oпознай света
Изумително
Безопасна работа в Интернет
Информационни технологии
Любопитно в областта на ИТ
Страница за РОДИТЕЛИ
За отношенията деца - родители
Страница за УЧИТЕЛИ
ПРАВАТА на детето
Конституция за тийнейджъри
За любознателните
НАЙ-......
Съвети
Годишен хороскоп
Какво означава името ти
Именни дни
Цвете на месеца
НАРОДНИ ПОСЛОВИЦИ И ПОГОВОРКИ
Любопитно за животните
Познавате ли това растение?
За любопитните
Още интересно
Други интересни факти
Албум на училището
Календар
Логопедичен кабинет
Интересни и полезни САЙТОВЕ
От тук можеш да научиш повече за ЕС
Творби на младите художници
Анкета
За контакти
Видео


Коментари На днешният ден.... Профил на купувача

Любопитно за животните / За любителите на аквариумните рибки

07 Януари 08, 00:17 / Автор: admin
Неонови риби

 

 

Neon

 

 

Известна е под името неонова тетра или неонова рибка. Открита е през 1935 г. от френски колекционер Огюст Рабо.Днес са известни поне три основни вида неонови рибки. При обикновеният неон (Paracheirodon innesi) червеноцветната област се простира от корена на опашката до около средата на тялото, а при червения неон (Paracheirodon axelrodi) тя достига до главата. Синият неон (Paracheirodon simulans) се различава от другите два вида (при които синьоблестящата зона достига само от главата до перките на задницата) по това, че синята ивица завърщва непосредствено в перката на опашката. Червеният неон, изнасян всяка година в огромни количества от Колумбия и Бразилия, измести обикновения неон от вниманието на аквариста.Синият неон е изключителна рядкост, защото малко се внася. Напоследък в специализираната търговия рядко се предлагат от природни условия Paracheirodon innesi. Повечето риби са приплоди, внасяни главно от Русия и Азия.

 

Самците са по-стройни и по-дребни от самките. На дължина достигат до 4 см. Те са пасажни риби и се препоръчва отглеждането на най-малко от 10 в един аквариум, богато залесен с водни растения.. Температурата на водата да е около 18-23°С, но се допускат колебания от 17-28°С. Водата трябва да е мека 2-3dH и 6,3- 6,8 pH. Ако неоновите тетри бъдат обезпокоени и се почустват заплашени, те бързо се събират вплътно ято, което се запазва, докато се успокоят. При уплаха цветовете им избледняват.Не се препоръчва съжителството със скаларии, дискуси и други по-едри риби в един аквариум

 

Развъждането на неоновата рибка е относително трудно. Готовите да хвърлят хайвера си риби се държат поотделно и обилно се хранят с жива храна. За хайвера се подготвя измит стъклен съд с размери 15x25x15 см. Водата трябва да бъде мека 2-6 dH с pH 5,5-6,5 и температура 22-24°С. На дъното се поставя мрежичка, тъй като рибите могат да изядат хайвера си. Рибите, поставени в така приготвения съд вечерта, на сутринта започват да хвърлят хайвера си. Оплождането става в мига, когато женската и мъжкият се сблъскват изведнъж и рязко допират коремчетата си.След това се отделят ,а съда с хайвера се затъмнява и водата се аерира. Личинките се появяват след едно денонощие, а след още пет те се превръщат в малки рибки, които активно започват да се хранят. Аквариумът започва да се осветява слабо. Същата двойка родители могат да се използват за развъждане отново след около две седмици.


Дир ID: 
Парола: Забравена парола
  Нов потребител

3.6458